کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیعدم تامین نهاده‌های دامی علت اصلی کاهش تولید و گرانی تخم مرغ/ صادرات بهانه ای بیش نیست!
عدم تامین نهاده‌های دامی علت اصلی کاهش تولید و گرانی تخم مرغ/ صادرات بهانه ای بیش نیست!

رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار چالش تامین نهاده‌های دامی را علت اصلی کاهش تولید و گرانی تخم مرغ در بازار اعلام کرد.
ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران درباره آخرین تحولات بازار تخم مرغ اظهار کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان است.
وی افزود: طی ۲ ماه اخیر افزایش چندبرابری قیمت نهاده‌ها و چالش تامین ذرت و سویا علت اصلی گرانی تخم مرغ در بازار به شمار می‌رود.
نبی پور ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد با قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و ذرت با قیمت ۳ هزار و ۶۵۰ تومان عرضه می‌شود، درحالیکه قیمت مصوب سویا ۲ هزار و ۴۵۰ تومان و ذرت یک هزار و ۵۰۰ تومان است.
این مقام مسئول از کاهش تولید تخم مرغ خبر داد و گفت: این در حالی است که با کنترل بازار نهاده ها، تولید تخم مرغ به حالت عادی روزانه یک هزار و ۸۰۰ تا یک هزار و ۹۰۰ تن می‌رسد.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار ادامه داد: ۸۵ درصد جیره غذایی مرغ تخم گذار ذرت و سویا است که کاهش جیره غذایی منجر به تولید تخم مرغ با سایز ریز و عدم تخم گذاری مرغ‌ها می‌شود.
وی ادامه داد: اگرچه مسئولان خواستار ارائه اسامی توزیع کنندگان نهاده‌های دامی خارج از سیستم بازارگاه از تولیدکنندگان شدند، اما واسطه‌ها به تولیدکننده فاکتور و مدرک ارائه نمی‌دهند که تولیدکننده بتواند چنین کاری کند و به نحوی در افتادن با این افراد است که بعد از آن تولیدکننده قادر به تأمین نهاده مورد نیاز خود از طریق آن‌ها نخواهد بود.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار درباره آینده بازار تخم مرغ تصریح کرد: با استمرار روند نوسان نرخ نهاده‌های دامی، قیمت تخم مرغ در پاییز همزمان با فصل مصرف، افزایش می‌یابد.

  • شنبه، 29 شهریور 1399 - 12:03

نظر شما

نظر شما