کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیبا ادامه روند فعلی نهاده‌های دامی، بازار مرغ در ۶ماهه دوم سال دچار بحران می‌شود
با ادامه روند فعلی نهاده‌های دامی، بازار مرغ در ۶ماهه دوم سال دچار بحران می‌شود

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: قیمت هر کیلو مرغ زنده ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۹ هزار تومان است.
حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از ثبات قیمت مرغ طی روز‌های اخیر در بازار خبر داد و گفت: متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۹ هزار تومان است.
وی با اشاره به اینکه وضعیت بازار نهاده‌های دامی همچنان ناپایدار است، افزود: با توجه به اختلاف چشمگیر قیمت مصوب نهاده‌های دامی با بازار آزاد انتظار می‌رود که دولت هر چه سریع‌تر مشکل تامین نهاده‌ها را مرتفع کند.
اسداله نژاد درباره آینده قیمت مرغ در بازار بیان کرد: با استمرار کمبود و گرانی نهاده‌های دامی پیش بینی می‌شود که در ماه‌های آتی قیمت مرغ در بازار افزایش یابد.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: در حال حاضر کنجاله سویا با نرخ مصوب ۵ برابر و ذرت با نرخ مصوب ۳ برابر فاصله دارند.
او قیمت هر کیلو کنجاله سویا را بالای ۱۲ هزار تومان و ذرت را ۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت کنجاله سویا، نرخ دان آماده به طور متوسط به ۵ هزار و ۸۰۰ تا ۶ هزار تومان رسیده است، درحالیکه با تامین نهاده با نرخ مصوب، قیمت دان آماده باید حدود ۳ هزار تومان باشد.
اسداله نژاد با بیان اینکه قیمت مرغ تا پایان هفته تغییری نخواهد داشت، گفت: این درحالی است که با استمرار روند فعلی تامین نهاده‌های دامی، بازار مرغ در ۶ ماهه دوم سال دچار بحران می‌شود و اگر دولت تدبیری نیندیشد قیمت مرغ به بالای ۳۰ هزار تومان می‌رسد.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پایان قیمت هر قطعه جوجه یکروزه را ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: علی رغم افزایش هزینه‌های تولید، نرخ پایین جوجه یکروزه نشان می‌دهد که مرغداران رغبتی به امر ندارند.

  • پنجشنبه، 20 شهریور 1399 - 12:54

نظر شما

نظر شما