کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیاگر مسئولان به داد صنعت مرغداری نرسند کار به واردات مرغ و تخم مرغ می رسد!
اگر مسئولان به داد صنعت مرغداری نرسند کار به واردات مرغ و تخم مرغ می رسد!

رئیس انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه گفت: با توجه به نوسان نرخ نهاده‌های دامی، زیان تولیدکنندگان به بالای ۴۵۰ میلیارد تومان در ماه رسید.
غلامعلی فارغی رئیس انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه با اشاره به اینکه بازار جوجه یکروزه تعریفی ندارد، اظهار کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، قیمت منطقی هر قطعه جوجه یکروزه بالای ۴ هزار تومان است، در حالی که هم اکنون با نرخ ۵۰۰ تومان از تولیدکنندگان خریداری می‌شود.
او زیان ماهانه تولیدکنندگان جوجه یکروزه را بالای ۴۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اگر مسئولان به داد صنعت مرغداری نرسند، علاوه بر فشار بر مصرف کننده کار به واردات می‌رسد، این در حالی است که هیچ کشوری توان تامین این میزان مرغ و تخم مرغ را ندارد.

صادرات ماهانه حداکثر ۱۰ میلیون تخم مرغ نطفه دار
فارغی با اشاره به اینکه صادرات کما بیش ادامه دارد، بیان کرد: ماهانه حداکثر ۱۰ میلیون تخم مرغ نطفه دار صادر می‌شود و از آنجا که صادرات به قیمت ریالی است، هیچ گونه ارزش افزوده‌ای برای کشور ندارد.
رئیس انجمن تولیدکنندگان جوجه با اشاره به اینکه مسئولان باید پاسخگوی آشفتگی بازار نهاده‌های دامی باشند، بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو کنجاله سویا با نرخ بالای ۱۱ هزار تومان و ذرت با نرخ ۳ هزار تومان به دست مرغدار می‌رسد که اگر اقدامات لازم برای تامین نهاده‌ها به کار گرفته نشود، مسئولان باید جوابگوی آشفتگی‌ها باشند.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،او تولید فعلی جوجه یکروزه را بالای ۱۲۵ میلیون قطعه اعلام کرد و افزود: در شرایط فعلی تولید بر مبنای موجودی نهاده باید صورت پذیرد که با توجه به شرایط توزیع ذرت و کنجاله بیش از ۷۵ تا ۸۰ میلیون قطعه نباید جوجه ریزی شود که متاسفانه مسئولان امر برمبنای مصرف کشور تولیدکننده را وادار به جوجه ریزی می‌کنند.
فارغی در پایان تصریح کرد: با توجه به نوسان شدید نرخ نهاده‌های دامی، قیمت هر کیلو مرغ زنده بالای ۱۵ هزار تومان تمام می‌شود و حال جای این سوال مطرح است که مسئولان بر چه مبنایی نرخ مصوب را اعلام می‌کنند؟

  • چهارشنبه، 12 شهریور 1399 - 21:49

نظر شما

نظر شما