کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیثبات قیمت مرغ در بازار/ بازار نهاده‌های دامی آشفته است !
ثبات قیمت مرغ در بازار/ بازار نهاده‌های دامی آشفته است !

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی از ثبات قیمت مرغ خبر داد و گفت: قیمت هر کیلو مرغ گرم ۱۹ هزار تومان است.
حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت مرغ نسبت به اواخر هفته گذشته تغییری نداشته است، اظهار کرد: متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۲ هزار و ۹۰۰ تا ۱۳ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۹ هزار تومان است.
وی با اشاره به اینکه خرید نقدی هر کیلو مرغ زنده ۵۰۰ تا یک هزار تومان کاهش یافته است، افزود: این در حالی است که افت قیمت نقدی مرغ زنده در نرخ مرغ گرم تاثیری نداشته است.
اسداله نژاد با انتقاد از شرایط نامساعد بازار نهاده‌های دامی بیان کرد: بازار نهاده‌های دامی روز به روز بدتر می‌شود به طوریکه کنجاله سویا با نرخ مصوب ۵ برابر و ذرت ۳ برابر فاصله دارد.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی قیمت هر کیلو کنجاله سویا را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و ذرت را ۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت کنجاله سویا، نرخ دان آماده به طور متوسط به ۵ هزار و ۸۰۰ تا ۶ هزار تومان رسیده است، درحالیکه با تامین نهاده با نرخ مصوب، قیمت دان آماده باید حدود ۳ هزار تومان باشد.
وی ادامه داد: اگرچه مسئولان اذعان می‌کنند که مشکلات تامین نهاده‌های دامی در حال رفع است، اما در حقیقت مشکل از توان بخش دولتی خارج است و همواره نگران تامین دان واحد‌های مرغ در حال پرورش هستیم .
اسداله نژاد درباره آینده بازار مرغ گفت: با استمرار روند فعلی نهاده‌های دامی، بازار مرغ در ۶ ماهه دوم سال دچار بحران می‌شود به طوریکه اگر دولت تدبیری نیندیشد قیمت مرغ به بالای ۳۰ هزار تومان می‌رسد.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پایان قیمت هر قطعه جوجه یکروزه را ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: علی رغم افزایش هزینه‌های تولید، نرخ پایین جوجه یکروزه نشان می‌دهد که مرغداران رغبتی به امر ندارند.

  • چهارشنبه، 12 شهریور 1399 - 11:59

نظر شما

نظر شما