کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیروند صعودی و بی سابقه دان آماده و کنجاله سویا در بازار
روند صعودی و بی سابقه دان آماده و کنجاله سویا در بازار

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور از ثبات قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود حداقل در هفته اول محرم افزایش قیمت در مرغ نداشته باشیم.
حبیب اسدالله‌نژاد با اشاره به کاهش قیمت خرید مرغ از مرغداران در هفته گذشته، اظهار کرد: در هفته گذشته شاهد کاهش قیمت خرید نقدی مرغ از مرغداران بودیم که از ابتدای هفته جاری قیمت به قبل بازگشت.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ثبات به بازار مرغ بازگشته است و به نظر می‌رسد این شرایط تا پایان هفته اول ماه محرم ادامه داشته باشد.
اسدالله‌نژاد در پاسخ به این پرسش که پیش بینی برای بازار مرغ تا پایان ماه محرم چیست، گفت: قیمت برخی از نهاده‌های دامی و همچنین دان آماده روند صعودی دارد و این امر قیمت تمام شده تولید را افزایش داده که منجر به افزایش بیشتر قیمت مرغ خواهد شد.
به گفته وی؛ رکورد بی‌سابقه‌ای در افزایش قیمت کنجاله سویا زده شده است که با توجه به سهم این نهاده در دان مرغ در رشد قیمت آن بسیار موثر است.
اسدالله‌نژاد سهم کنجاله سویا در دان مرغ را 27 درصد عنوان کرد.
وی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلوگرم سویا به قیمت 9 هزار و 500 تومان و هر کیلوگرم دان به 5 هزار و 700 تومان رسیده است که قیمت‌های بی‌سابقه هستند.
اسدالله‌نژاد قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ برای مرغداران را 14 هزار و 500 تومان دانست.
رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور قیمت خرید مرغ از مرغداران را 12 هزار و 800 تا 13 هزار تومان اعلام کرد.
دان و جوجه ایران به نقل از ایلنا،اسدالله‌نژاد تاکید کرد: با توجه به قیمت خرید مرغ از مرغداران قیمت مرغ گرم برای مصرف کننده نباید بیش از 19 هزار تومان باشد.

  • یکشنبه، 2 شهریور 1399 - 12:00

نظر شما

نظر شما