کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیمهمترین عامل نوسانات قیمت مرغ افزایش قیمت نهاده‌ها است
مهمترین عامل نوسانات قیمت مرغ افزایش قیمت نهاده‌ها است

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور از کاهش 400 تومانی نرخ خرید هر کیلوگرم مرغ از مرغداران خبر داد و گفت: در یک هفته گذشته نرخ کنجاله سویا به 9000 تومان افزایش پیدا کرده که 6550 تومان گرانتر از نرخ مصوب دولتی است.
حمید اسدالله‌نژاد با بیان اینکه در ماه‌های اخیر بازار مرغ نوسانات زیادی را تجربه کرده است، اظهار کرد: عامل مهم نوسانات قیمت مرغ و افزایش آن مربوط به بالا رفتن قیمت نهاده‌های دامی می‌شود.
وی ادامه داد: به طور مثال در یک هفته اخیر قیمت هر کیلوگرم کنجاله سویا به 9000 تومان افزایش یافته که بسیار بیشتر از نرخ مصوب تعیین شده اصلی دولت است.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور نرخ مصوب کنجاله سویا را 2450 تومان عنوان کرد.
اسدالله‌نژاد با تاکید بر اینکه در پی افزایش قیمت نهاده‌های دامی، کارخانه‌های خوراک دام نیز اقدام به افزایش قیمت کرده‌اند، افزود: کارخانه‌های خوراک دام فقط در دو سه روز گذشته نرخ دام آماده را 6 تا 7 درصد افزایش داده است.
به گفته وی با افزایش نرخ نهاده‌های دامی و دانه آماده و همچنین سایر هزینه‌های تولید قیمت تمام شده هر کیلوگرم قیمت مرغ برای مرغداران افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم مرغ برای مرغداران را با توجه به نرخ کنجاله سویای 9000 تومانی بیش از 14 هزار تومان عنوان کرد.
به گفته اسدالله‌نژاد امروز قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ از مرغداران با کاهش قیمت 400 تومانی به 12 هزار و 800 تا 13 هزار تومان رسیده که به معنی زیان تولید است.
وی قیمت مرغ برای مصرف‌کننده با توجه به کاهش نرخ خرید از مرغداران را 19 هزار تومان مناسب دانست.
دان و جوجه ایران به نقل از ایلنا،نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور یادآور شد: قیمت مرغ در برخی از استان‌ها به بیش از 20 هزار تومان افزایش یافته است که با توجه به روند کاهشی قیمت خرید از مرغداران انتظار می‌رود قیمت این کالای اساسی از این بازار نیز کاهش یابد.

  • یکشنبه، 26 مرداد 1399 - 12:25

نظر شما

نظر شما