کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیجلوی واردات یک میلیارد دلار محصولات کشاورزی ودامی را می‌گیریم!
جلوی واردات یک میلیارد دلار محصولات کشاورزی ودامی را می‌گیریم!

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قصد داریم تا در مدت سه سال جلوی یک میلیارد دلار واردات کشاورزی و دامی را بگیریم.
آئین بهره‌برداری از فاز اول بزرگترین مجتمع صنعتی پرورش و اصلاح نژاد ۸۰ هزار راسی دام سبک کشور و کلنگ‌زنی پروژه کارخانه لبنی با ظرفیت ۱۲ هزار تن کره و ۴۰ هزار تن شیر خشک در سال با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در فشافویه تهران برگزار شد.
محمد مخبر؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم، با عرض تسلیت شهادت امام محمد باقر (ع) اظهار کرد: ستاد اجرایی در یک سال ۴۰ هزار طرح را با ظرفیت ۱۶۵ هزار شغل ایجاد کرده که این حجم از فعالیت‌ها فقط با روحیه جهادی حاصل می‌شود.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اشتغال را مهمترین اولویت کشور عنوان کرد و گفت: در بنیاد برکت ۶۰ هزار طرح را امسال هدف‌گذاری کرده‌ایم که ۸۰ درصد آن در زمینه دامداری است.
وی افزود: شایسته کشورمان نیست که تا ۹۰ درصد در زمینه دانه‌های روغنی و کره وابسته به واردات باشیم.
مخبر با اشاره به فعالیت ستاد اجرایی در بخش کشاورزی و تأمین امنیت غذایی، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم، قصد داریم تا در مدت سه سال جلوی یک میلیارد دلار واردات کشاورزی و دامی را بگیریم که هم‌اکنون ۲۵ درصد جلوتر از برنامه‌هایمان هستیم.
در بخش دیگری از این مراسم، حشمت‌الله عسگری؛ معاون استاندار تهران گفت: اینکه ستاد اجرایی فرمان امام در مسئله‌ای مداخله کرده که دغدغه تمام مردم است، نشان از توجه مدیریتی این مجموعه در عرصه امنیت غذایی دارد.
وی افزود: ورود پر قدرت ستاد به حوزه استراتژیک کشاورزی و تأمین امنیت غذایی و مشارکت با بخش خصوصی برای برطرف کردن کمبودها، منشأ خیر فراوانی برای کشور بوده و باعث جهش تولید و جلوگیری از خروج ارز شده است.
معاون استاندار تهران تاکید کرد: ستاد اجرایی فرمان امام درک زیادی از سرمایه‌گذاری دارد و وظیفه خود می‌دانم از ریاست این مجموعه تشکر کنم.
عسگری افزود: ما معتقدیم اگر قرار باشد تورم مدیریت شود و بیکاری و آسیب‌های اجتماعی به حداقل برسد، فقط با توسعه ظرفیت‌های تولیدی ممکن است و اگر کسی در این حوزه کار کرد می‌تواند بگوید در راستای دغدغه‌های نظام قدم برداشته است.
وی با اشاره به ظرفیت بالای استان تهران برای تولیدات محصولات کشاورزی، یادآور شد: ۱۱ درصد شیر مصرفی کشور در تهران تولید می‌شود.

 

مهر

  • سه شنبه، 7 مرداد 1399 - 21:03

نظر شما

نظر شما