کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیتولید سالانه یک میلیون تن تخم مرغ در کشور
تولید سالانه یک میلیون تن تخم مرغ در کشور

ملک نیا با اشاره به وضعیت خوب تولید مرغ و تخم مرغ در کشور گفت: میزان تولید تخم مرغ سالانه حدود ۱ میلیون تن است.
مدیرکل امور دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد:در صورتی که نهاده‌ها به موقع تامین شود در کاهش قیمت‌ها تاثیر گذار خواهد بود و نگرانی مرغداران را رفع خواهد کرد.
او در خصوص بازار مرغ و تخم مرغ بیان کرد: میزان تولید تخم مرغ در کشور سالانه حدود ۱ میلیون تن است و با توجه به اینکه مصرف سرانه این محصول ۱۱ کیلو است وضعیت خوبی در این بخش داریم.
ملک نیا افزود: در گوشت مرغ هم زنجیره تولید خطی و مستمر وجود در کشور دارد و جوجه ریزی به اندازه کافی انجام می شود.
مدیرکل امور دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: در تیرماه حدود ۱۱۵ میلیون جوجه ریزی برنامه ریزی شد که ۷۸ میلیون در حال حاضر اتفاق افتاده است. در طول سال هم حدود ۱ میلیارد و چهارصد و هشتاد میلیون جوجه ریزی مرغ گوشتی انجام می شود.

انتقاد تولیدکنندگان به افزایش ۱۵ درصدی جوجه یکروزه
او ادامه داد: در حال حاضر حدود ۲۰۰ تا ۲۲۰ هزار تن گوشت مرغ در ماه تولید می شود و به اندازه کافی ذخیره سازی پشتیبانی انجام شده که هر زمان نیاز باشد مرغ منجمد به بازار عرضه شود.: در حال حاضر ۱۵ هزار تن از ذخایر مرغ منجمد در استان‌ها توزیع شده است.
این مقام مسئول گفت: قیمت مرغ از سوی وزارت جهاد کشاورزی به ستاد تنظیم بازار پیشنهاد می‌شود و کار گروه ستاد تنظیم بازار قیمت نهایی را اعلام می‌کند.
وی در خصوص اختلاف ۵۰ درصدی قیمت گذاری مرغ زنده و مرغ گرم گفت: این بخش مربوط به هزینه‌های کشتارگاه، سود عمده فروشی‌ها و همچنین سود عرضه کنندگان است که در ستاد تنظیم بازار محاسبه می‌شود.

 

باشگاه خبرنگاران

  • یکشنبه، 22 تیر 1399 - 11:53

نظر شما

نظر شما