کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلی۱۰۰هزار تن از ذرت های آلوده تبدیل به الکل می‌شود
۱۰۰هزار تن از ذرت های آلوده تبدیل به الکل می‌شود

عضو هیات مدیره سازمان اموال تملیکی گفت:‌ 100 هزار تن از ذرت موجود در انبارها در اختیار داشتیم که قرار بود به کشورهای غیرهمسایه صادرات شود اما در این شرایط با ملاحظات زیست محیطی، برای تبدیل به الکل تحویل صنایع مرتبط دادیم.
سید حسین میرمعینی درباره مهلت به واردات کنندگان کالاهای گروه چهار اظهار داشت: از بهمن ماه سال گذشته واردات گروه چهار کالایی مممنوع شد اما به واردکنندگان این کالاها مهلت 3 ماهه داده شد تا این امکان را داشته باشند رویه‌های گمرکی برای این کالاها را طی و نسبت به ترخیص آنها اقدام کنند.
وی با بیان اینکه درباره میزان امحا و فروش کالاهای موجود در سازمان اموال تملیکی گفت: کالاهایی که مشمول قانون متروکه شدند مطابق ماده 24 و 33 قانون امور گمرکی به سازمان اموال تملیکی اعلام و سازمان طبق قانون مکلف است این اموال را تحویل بگیرد و اقدامات اجرایی را انجام دهد و اخذ حکم حاکم شرع، این اموال را تعیین و تکلیف کند. با توجه به شیوع ویروس کرونا فروش اموال به مشکل برخورد کرد چراکه برخی از بنادر، فعالیت کمتری داشتند و گمرکات در این ایام اقدامات در اولویت دیگری را انجام دادند. اما با تمام این‌ها، هر چند در این بخش دست به عصا بودیم اما هم عملیات امحا و هم فروش انجام شده‌است.
عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری و فروش سازمان اموال تملیکی درباره میزان آزادسازی و واگذاری اقلام ضدکرونایی از این سازمان تاکید کرد: سه گروه کالای ضبط شده، متروکه و قاچاق به دست سازمان اموال تملیکی می‌رسد که تصمیم گیری درباره هر کدام از این گروه رویه‌های متفاوتی دارد. سازمان اموال تملیکی تعیین و تکلیف اقلام و کالاهای مبارزه با کرونا را در اولویت قرارداد و به محض اعلام گمرگ طبق تبصره ذیل ماده 33 قانون امور گمرکی، سازمان اموال تملیکی نسبت به اعاده این کالاها برای سیر مراحل قانونی اقدام کرد.
میرمعینی ادامه داد: در بحث کالاهای ضد کرونا که با کشف قاچاق به دست سازمان اموال تملیکی رسید، دستورالعملی صادر کردیم که در سراسر کشور، تمام بروکراسی‌های اداری در خصوص این کالاها حذف شود و خارج از ضوابط، بلافاصله پس از کشف قاچاق، کالاها را تحویل معاونت‌های بهداشت و درمان استان‌ها بدهند.
وی درباره میزان تحویل این کالاها افزود: تمام آنچه در داخل انبارها بود از جمله ماسک الکل، گان و … را بلافاصله صورت جلسه کردیم و تحویل وزارت بهداشت دادیم به طوری که بالغ بر 20 میلیون ماسک و 40 تن الکل تحویل وزارت بهداشت شد.
این مقام مسئول درباره سلامت این کالاها تاکید کرد: باید توجه داشته باشید که این کالاها به صورت مستقیم به بازار عرضه نمی‌شود بلکه تحویل وزارت بهداشت شده و مقام تشخحیص دهنده سلامت کالا هم وزارت بهداشت است.
دان و جوجه ایران به نقل از ایلنا،میرمعینی همچنین درباره تعیین تکلیف ذرت‌هایی که تحویل سازمان اموال تملیکی شده بود، گفت: 100 هزار تن از ذرت موجود در انبارها در اختیار داشتیم که قرار بود به کشورهای غیرهمسایه صادرات شود اما در این شرایط با ملاحضات زیست محیطی برای تبدیل به الکل تحویل صنایع مرتبط دادیم تا برای مصرف مردم روانه بازار شود.

  • سه شنبه، 17 تیر 1399 - 14:00

نظر شما

نظر شما