کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیاگر قیمت مصوب مرغ بر مبنای کارشناسی اعلام شود، مرغداران با افتخار می‌پذیرند
اگر قیمت مصوب مرغ بر مبنای کارشناسی اعلام شود، مرغداران با افتخار می‌پذیرند

عضو اتحادیه مرغداران گوشتی از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: قیمت هر کیلو مرغ زنده ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.
عظیم ‌حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از ثبات قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۸ هزار تا ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.
وی افزود: با توجه به تقاضا در بازار و میزان تولید در واحد‌های مرغداری پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ تا پایان هفته ۱ تا ۲ درصد نوسان داشته باشد.
حجت قیمت فعلی مرغ در بازار را منطقی اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، قیمت فعلی مرغ در بازار منطقی است تا مرغدار انگیزه کافی برای ادامه تولید را داشته باشد.
این مقام مسئول در واکنش به جلوگیری از فروش مرغ با نرخ بالاتر از ۱۵ هزار تومان در بازار بیان‌کرد: برخورد‌های امنیتی با تولید در بلندمدت به ضرر تولیدکننده و مصرف کننده خواهد بود، ضمن آنکه در کوتاه مدت به زیان تولیدکننده تمام می‌شود.
وی ادامه داد: علی رغم زیان مرغداران طی ۴ ماه اخیر، اما کوچکترین خللی در تولید مرغ گوشتی ایجاد ‌نشد. احترام گذاشتن به بازار باید توامان از سوی تولیدکننده و مسئولان صورت گیرد و به گونه‌ای نباشد که در صورت افت قیمت، مسئولان توجهی نکنند و با افزایش نرخ در چارچوب هزینه‌های تولید از اهرم‌های امنیتی برای کنترل استفاده کنند.
به گفته وی، استمرار تداوم زیان مرغداران منجر به کاهش تولید و افزایش افسار گسیخته قیمت می‌شود، در حالیکه کنترل قیمت با مدیریت عرضه و تقاضا شدنی است.
حجت با تاکید بر اصلاح قیمت مصوب مرغ بیان کرد: اتحادیه صنفی مرغداران گوشتی و انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه از ستاد تنظیم بازار تقاضا دارد که بر اساس واقعیت‌ها نرخ مصوب را اصلاح کنند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه نهاده‌های دامی همچنان ۲ نرخی است، بیان کرد: در حال حاضر قیمت مصوب هر کیلو ذرت یک هزار و ۵۰۰ تومان و کنجاله سویا ۲ هزار و ۴۵۰ تومان است که اختلاف قیمت ذرت با بازار سیاه به ۹۰ درصد و کنجاله ۳ برابر می‌رسد.
حجت با انتقاد از نوسان قیمت ریز مغذی‌ها بیان کرد: قیمت ریز مغذی‌ها با نرخ منطقی رشد چندبرابری دارد که تمامی این عوامل منجر به افزایش هزینه‌های تولید شده است.
عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی افزود: با نظارت مسئولان ستاد تنظیم بازار بر عملکرد واردکنندگان نهاده‌های دامی این امکان وجود دارد که ۱۰۰ درصد نهاده با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار توزیع شود، در غیر این صورت به سبب ۲ نرخی بودن قیمت ذرت و کنجاله سویا تعدادی از مرغداران از گردونه تولید خارج خواهند شد.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،وی در پایان با اشاره به اینکه مرغداران به دنبال افزایش قیمت نیستند، تصریح کرد: اگر قیمت مصوب بر مبنای کارشناسی اعلام شود، تولیدکنندگات با افتخار می‌پذیرند و انتظار دارند که ستاد تنظیم بازار بر قیمت نهاده‌ها مدیریت داشته باشند تا ذرت و کنجاله با نرخ مصوب به دست مرغداران برسد.

  • شنبه، 14 تیر 1399 - 22:31

نظر شما

نظر شما