کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیادامه اختلال در بازار نهاده‌ های دامی / قیمت کنجاله سویا به بیش از ۶هزارتومان رسید
ادامه اختلال در بازار نهاده‌ های دامی / قیمت کنجاله سویا به بیش از ۶هزارتومان رسید

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور با بیان اینکه قیمت کنجاله سویا در بازار آزاد به شش هزارتومان رسیده است،گفت: دولت باید یارانه کالاهای اساسی را مستقیما به مردم بدهد.
سید احمد مقدسی درباره آخرین وضعیت بازار نهاده‌های دامی گفت: شرایط بازار اصلاً مساعد نیست و تولیدکنندگان در وضعیت دشواری قرار دارند.
وی با بیان اینکه واردکنندگان می‌گویند به دلیل عدم تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی قادر به ترخیص محموله‌های خود نیستند و دولت نیز عنوان می‌کند تخصیص ارز را انجام داده است، افزود: در این میان تولیدکنندگان بلاتکلیف مانده‌اند.
این فعال بخش خصوصی تصریح کرد: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم کنجاله سویا به بیش از شش هزار تومان، ذرت به ۲ هزار و ۷۰۰ تومان و جو به ۲ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است.
مقدسی با بیان اینکه با چنین شرایط و روندی عجیب نیست که دام‌ها به کشتارگاه فرستاده شوند، افزود: احتمال دارد همان اتفاقی که برای صنعت طیور رخ داد برای دامپروری نیز اتفاق بیفتد البته کمبود تولید مرغ را می‌توان طی ۴۵ روز تا ۲ ماه جبران کرد اما برای جبران کمبود دام ۳ تا ۴ سال زمان لازم است.
وی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی اصلاحاتی را روی سامانه بازارگاه انجام داده است، گفت: مساله اینجاست که تجار در این سامانه نهاده عرضه می‌کنند و تقریباً تمام تأمین آن از سوی شرکت پشتیبانی امور دام انجام می‌شود.
دان و جوجه ایران به نقل از مهر،مقدسی با بیان اینکه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی کمکی به مصرف کننده و تولیدکننده نکرده است، افزود: بهتر است دولت یارانه را مستقیماً به مصرف کنندگان بدهد چرا که اقدام فعلی تنها به نفع عده‌ای خاص است و تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را به دردسر انداخته است.

  • چهارشنبه، ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴

نظر شما

نظر شما