کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلی۷۰درصد نهاده‌های طیور از بازار آزاد تهیه می‌شود/ مجبور به افزایش قیمت مرغ هستیم
۷۰درصد نهاده‌های طیور از بازار آزاد تهیه می‌شود/ مجبور به افزایش قیمت مرغ هستیم

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: در حال حاضر مرغداران نزدیک به 70 درصد نهاده‌های مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه می‌کنند یعنی اگر قیمت ذرت 1550 تومان تعیین شده است، مرغداران آن را کمتر از 2400 تومان تهیه نمی‌کنند
محمدعلی کمالی سروستانی در مورد افزایش قیمت مرغ در بازار گفت: نزدیک به 5 ماه است که تولیدکنندگان در هر کیلو متحمل 2 یا 3 هزار تومان ضرر می‌شوند و این افزایش قیمت هم ناشی از نوسانات بازار است. نباید فراموش کرد که در 5 ماه اخیر هزینه‌های تولید مرغ 40 درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: در حال حاضر مرغداران نزدیک به 70 درصد نهاده‌های مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه می‌کنند یعنی اگر قیمت ذرت 1550 تومان تعیین شده است، مرغداران آن را کمتر از 2400 تومان تهیه نمی‌کنند. همچنین نرخ هر کیلو کنجاله سویا که 2350 تومان است، به قیمت 5600 تومان یا حتی 6 هزار تومان تهیه می‌شود. البته قیمت واکسن نیز 3 یا 4 برابر شده است.
دان و جوجه ایران به نقل از ایلنا،کمال سروستانی در مورد کاهش مصرف مرغ با افزایش قیمت آن به دلیل کاهش قدرت مردم، گفت: البته این مسئله را دولت باید حل کند. ادامه شرایط کنونی باعث ورشکستگی بسیاری در صنعت مرغداری و سقوط این صنعت خواهد شد. باید توجه داشت که ما در سال جهش تولید هستیم و با این وجود مرغ زنده‌ای که قیمت تمام شده آن 12 هزار تومان است، درب مرغداری 8600 تومان بفروش می‌رسد.

  • دوشنبه، ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸

نظر شما

نظر شما