کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیارائه طرح جایگزینی«خوراک دام آماده» بجای ذرت و سویای وارداتی /کارخانجات آماده تامین خوراک طیور هستند!
ارائه طرح جایگزینی«خوراک دام آماده» بجای ذرت و سویای وارداتی /کارخانجات آماده تامین خوراک طیور هستند!

قائم مقام اتحادیه خوراک دام و طیور با اشاره به ارائه طرح جایگزینی خوراک آماده بجای ذرت و سویا گفت: ٧٠٠ کارخانه داخلی آماده تامین اجرای این طرح هستند.
مهدی مسعودی، قائم مقام اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان کشور با بیان اینکه ارز ٤٢٠٠ تومانی کالاهای وارداتی به تدریج در حال حذف شدن است، گفت: با روندی که در حال انجام است بزودی این اتفاق در مورد مواد اولیه نهاده‌های دام و طیور نیز رخ می‌دهد.
وی با بیان اینکه ما سه سال قبل طرح استفاده از خوراک دام آماده به جای ذرت و سویا و خام فروشی در مرغداری‌ها را به وزارت جهاد کشاورزی ارائه کرده‌ایم، گفت؛ در شرایط فعلی اجرای این طرح می‌تواند به حل مشکلات ایجاد شده در صنعت دام و طیور کشور کمک کند.
این فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه کارخانجات تولید کننده خوراک دام و طیور می‌توانند نقش مؤثری در افزایش بهره وری تولید گوشت مرغ داشته باشند، ادامه داد: در طول سالهای گذشته برخی از کارخانجات تولیدکننده خوراک باعث ایجاد بی اعتمادی در بین مرغداران شدند اما ما بعنوان اتحادیه مسئول، تضمین می‌کنیم تمام خوراک مورد نیاز طیور را با بهترین کیفیت تأمین کنیم و در اختیار تولیدکنندگان کشور قرار دهیم.
مسعودی لازمه این کار را جلب اعتماد مرغداران کشور از سوی کارخانجات عنوان کرد و افزود: کارخانجات باید خوراک با کیفیت و مقرون به صرفه در اختیار تولیدکنندگان قرار دهند و در مرحله بعدی توان علمی و فنی خود را افزایش دهند.
این فعال بخش خصوصی گفت: در صورت تحقق این عوامل ما می‌توانیم هم مصرف خوراک را کاهش دهیم و هم با کیفیت بالا آن را در اختیار تولیدکنندگان قرار بدهیم.
مسعودی با بیان اینکه قرار است بزودی تولید مرغ لاین آرین در کشور انجام شود، افزود: همچنین تلاش دولت این است که وزن مرغ تولیدی به ١.٤ تا ١.٦ کیلوگرم برسد، ٧٠٠ کارخانه تولیدکننده خوراک دام می‌توانند در تحقق این اهداف کمک کنند.
وی تصریح کرد: ما آمادگی کامل برای تولید خوراک باکیفیت و بهداشتی و مقرون به صرفه را با همکاری دستگاه‌های مربوطه از جمله سازمان دامپزشکی کشور داریم ضمن اینکه با کارخانجاتی که در این زمینه تخلف کنند به شدت برخورد خواهیم کرد تا طرح به بهترین نحو در کشور اجرا شود.

 

مهر

  • دوشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

نظر شما

نظر شما