کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلینباید به واردات روغن و شکر ارز 4200 تومانی اختصاص داد
نباید به واردات روغن و شکر ارز 4200 تومانی اختصاص داد

مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به روغن و شکر باعث می شود تا تولیدکننده داخلی توانایی رقابت با محصول خارجی را نداشته باشد.
علیرضا مهاجر مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگوی تلفنی با برنامه «روی خط اقتصاد» اظهار داشت: اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به روغن و شکر باعث می شود تا تولیدکننده داخلی توانایی رقابت با محصول خارجی را نداشته باشد.
مهاجر گفت: مصرف زیاد روغن و شکر به بهداشت عمومی جامعه را آسیب می زند. چرا روغن و شکر باید با ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی وارد شود و چرا این محصولات در دسته کالاهای اساسی قرار دارد؟ روغن و شکر موادی آسیب زا هستند و نباید زیاد مصرف شوند و بر همین اساس نباید با فرآیند کالاهای اساسی وارد شوند.
وی ادامه داد: شیر و گوشت که از ضروریات تغذیه انسان هستند در حال حاضر با ارز عادی محاسبه می شود و اما روغن و شکر ارز دولتی در اختیار دارند.
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که ما باید سیستم واردات را اصلاح کنیم، توضیح داد: اگر امروزه انحصار واردات روغن و شکر در اختیار ۵ نفر قرار دارد، فرض می کنیم که این ۵ نفر رفتند و حتما ۵ شخص دیگر عهده دار این کار خواهند شد.
وی افزود: ما به دنبال این هستیم که با ساماندهی فرآیند تولید در کشور، در شرایط بحرانی نیاز به واردات نداشته باشیم.
مهاجر تاکید داشت: اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به روغن و شکر باعث می شود تا تولیدکننده داخلی توانایی رقابت با محصول خارجی را نداشته باشد. زمانی که ما فضای رقابتی نداشته باشیم، کشاورز اقبالی به کاشت دانه روغنی نشان نمی دهد.
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که در موضوع ارز دانه های روغنی مجلس شورای اسلامی کوتاهی کرده است، عنوان کرد: شورای اقتصاد و سازمان حمایت از تولیدکننده و مجموعه دولت در نابسامانی وضعیت روغن و شکر مقصر هستند.

  • شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

نظر شما

نظر شما