کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیدستگاه‌های مسئول باید در صدد رفع مشکل بحران نهاده‌های دامی باشند
دستگاه‌های مسئول باید در صدد رفع مشکل بحران نهاده‌های دامی باشند

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: قیمت هر کیلو مرغ زنده ۸ هزار و ۷۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۳ هزار تومان است.
حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از کاهش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۷۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۳ هزار تومان است.
به گفته وی، نرخ هر کیلو مرغ زنده نسبت به روز گذشته ۳۰۰ تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۵۰۰ تومان کاهش داشته است.
اسداله نژاد درباره آینده بازار مرغ بیان کرد: با توجه به تعطیلات پیش رو و بازگشایی تالار‌های پذیرایی، رستوران و مراکز اقامتی بعد از ماه رمضان پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ به نرخ تعادلی خود برسد.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی مرغ بیان کرد: بنابر آنچه که اعلام شد روزانه یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تن مرغ باید از مرغداران خریداری شود، اما به سبب نوع قرارداد پشتیبانی امور دام مبنی بر خرید مرغ شیرینگ پک شده، مرغداران تمایلی به تحویل مرغ به پشتیبانی امور دام ندارند.
به گفته این مقام مسئول، قیمت کنونی مرغ زنده با نرخ تمام شده تولید حدود ۲ هزار تومان و مرغ گرم ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان فاصله دارد.

بازار نهاده‌های دامی همچنان ملتهب است
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی تغییری نداشته است، بیان کرد: این در حالی است که شاهد افزایش مجدد قیمت دان آماده بودیم که این امر می‌تواند متاثر از این باشد که قیمت سویا شرایط مناسبی نداشته است.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،اسداله نژاد در پایان تصریح کرد: دستگاه‌های مسئول پشتیبانی امور دام باید در صدد رفع مشکل بحران نهاده‌های دامی باشند، در غیراین صورت مرغداران طی ماه‌های آتی دچار بحران خواهند شد.

  • پنجشنبه، 1 خرداد 1399 - 11:14

نظر شما

نظر شما