کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیپای جوجه های یکروزه به وزارت اطلاعات باز شد !
پای جوجه های یکروزه به وزارت اطلاعات باز شد !

پخش تصاویر زنده به گور کردن جوجه‌های یک روزه که باعث جریحه دار شدن افکار عمومی و شائبه امتیاز گیری از دولت شده است، منجر به دستور رئیس جمهور به وزیر اطلاعات برای رسیدگی سریع و تحت تعقیب قرار گرفتن عاملان آن شده است.
یکی از رازهای مگوی صنایع طیور در دنیا، معدوم سازی بخشی از جوجه های یک روزه و استفاده از آن برای تولید خوراک برای همان صنعت است، اما اخیراً این اقدامات در ایران به صورت علنی و پخش تصاویر آن در شبکه های اجتماعی انجام شده است.
در تصاویری که شبکه های اجتماعی پخش شده، نشان می‌دهد که هزاران جوجه یک روزه زنده، در زمین دفن می شوند ، این امر علاوه بر آنکه به محیط زیست ضربه زده و باعث هدر رفت سرمایه ملی می شوند، عاملی برای جریحه دار شدن اذهان عمومی نیز شده به همین منظور رئیس جمهور به وزیر اطلاعات دستور پیگیری داده است.
اکبر گلشاهی مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم وزارت جهاد کشاورزی در این ارتباط گفته است: معدوم سازی نه تنها در کشور ما بلکه در جهان روشی برای ایجاد توازن و تعادل در تولید به کار گرفته می‌شود.
وی همچنین اشاره کرده است که ماهانه سه میلیون قطعه جوجه تخم گذار( خروس) در کشور معدوم می‌شود، این جوجه‌ها در دستگاه‌های بزرگ تبدیل به پودر خوراک دام و طیور می‌شود.
بنابراین گزارش با توجه به اینکه جوجه خروس های به دست آمده از جوجه کشی مرغ تخم‌گذار، ضریب تبدیل مناسبی برای پرورش برای تولید گوشت مرغ ندارد، در مرغداریهای صنعتی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.
تصاویری که در شبکه های اجتماعی درباره معدوم سازی و دفن جوجه های یک روزه منتشر شده این شائبه را ایجاد می‌کند که تولید کنندگان جوجه یک روزه و مرغداران به دنبال امتیاز گیری از دولت هستند، به طوری که بر اساس اسناد موجود عوارض صادرات مرغ تا اول خرداد برداشته شده است که این امر می تواند منجر به افزایش قیمت دوباره مرغ در بازار شود.
بنابراین گزارش رئیس جمهور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه عصر روز گذشته هیئت وزیران به وزیر اطلاعات دستور داد، نسبت به اقدام غیرقانونی و غیر اخلاقی از بین بردن جوجه های یک روزه سریعاً رسیدگی شود و عاملان آن تحت تعقیب قرار گیرند.

 

تسنیم

  • دوشنبه، 1 اردیبهشت 1399 - 13:14

نظر شما

نظر شما