کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیپیگیر ترخیص نهاده‌های دامی از گمرک هستیم
پیگیر ترخیص نهاده‌های دامی از گمرک هستیم

مدیرعامل پشتیبانی امور دام گفت: به خاطر برخی مسائل، چون تخصیص ارز و نرسیدن اصل اسناد به گمرک، روند ترخیص نهاده‌های دامی دچار چالش‌هایی شده است.
حسن عباسی معروفان گفت: همیشه در بنادر رسوب کالا بوده بخاطر همین هم انبارهای با ظرفیت سه میلیون تن در بنادر وجود دارد چرا که بار از کشتی که خارج می‌شود باید اسناد خرید برسد و استاندارد آن بررسی شود که این پروسه ۱۵ روزی زمان می‌برد.
وی افزود: اینبار این پروسه طولانی شده و تنها پانصد و نود هزار تن نهاده در انبار داریم و با احتساب واردات بخش خصوصی دو میلیون و چهارصد هزار تن بار در کشتی و انبار مانده است.
عباسی معروفان ادامه داد: علت آن هم این است که ارز به آن‌ها نرسیده یا بانک مرکزی ارز اختصاص نداده یا اختصاص داده، ولی انتقال ارز به فروشنده بدلیل تعطیلی بازارهای جهانی انجام نشده است.
مدیرعامل پشتیبانی امور دام تاکید کرد: از سوی دیگر باید اصل اسناد هم دست گمرک برسد تا مهر شود، اما وقتی پرواز و پستی وجود ندارد چگونه باید اصل اسناد به گمرک برسد؛ ضمن اینکه به تازگی در جلسه تنظیم بازار مصوب شد که با نامه‌نگاری میان بانک مرکزی و گمرک مشکل حل شود و بنظر می‌آید مشکل یک میلیون و سیصد هزار تن از نهاده‌ها حل شده و پیگیر هستیم که مشکلات بقیه هم حل شود.

 

صداوسیما

  • یکشنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵

نظر شما

نظر شما