کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیپشت‌پرده معدوم‌سازی جوجه‌های یکروزه/ ۲.۱ میلیارد دلار در سال ۹۸ برای تأمین ذرت اختصاص داده شد
پشت‌پرده معدوم‌سازی جوجه‌های یکروزه/ ۲.۱ میلیارد دلار در سال ۹۸ برای تأمین ذرت اختصاص داده شد

درحالی انجمن تولید کنندگان جوجه یک روزه علت معدوم‌سازی جوجه ها را کمبود دان و نهاده‌های طیور اعلام کرده که بهتراست مسئولان پاسخ بدهند تکلیف ۲.۱ میلیارد دلاری که بانک مرکزی در سال ۹۸ برای تأمین ذرت اختصاص داده بود، چه شد؟
روز گذشته در رسانه های اجتماعی تصاویری از معدوم سازی جوجه های یک روزه منتشر شد و واکنش های مختلفی را به همراه داشت.
امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه مجلس نیز در پیام توییتری نوشت:‌«از مسئولین وزارتخانه‌ صمت و جهادکشاورزی پیگیری کردم هردوی آنها مقصر این حادثه را بانک مرکزی می دانند که ارز برای نهاده های کشاورزی تخصیص نداده.»
رئیس انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه نیز درباره معدوم سازی جوجه ها اینطور گفته که این کار در صنعت دور از ذهن نیست و گاهی به میزان اندک اتفاق می افتد. علت اصلی معدوم سازی اخیر، کمبود دان و نهادهای طیور بود؛ حتی در بازار سیاه هم پیدا نمی شود.
این در حالی است که با پیگیری های خبرنگار تسنیم مشخص شد انجمن صنفی تولید کنندگان جوجه یک روزه پیش از این در مکاتبه ای رسمی، بحث عدم وجود تقاضا و مشتری را مطرح کرده بود.
بنابراین تولید کنندگان جوجه یک روزه برای جلوگیری از ضرر احتمالی به ناچار مجبور به معدوم سازی جوجه ها شدند و بحث تخصیص ارز توسط بانک مرکزی مطرح نبوده است. بلکه این اقدام به دلیل کاهش تقاضا و جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت صورت گرفته است.
ضمن آنکه سال 98 معادل 2.1 میلیارد دلار فقط برای ذرت تأمین ارز شده است و مسئولان مربوطه باید توضیح دهند این ذرت‌ها را به چه کسانی داده اند و کجا مصرف شده است؟!

 

تسنیم

  • شنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳

نظر شما

نظر شما