کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیوزیر جدید جهادکشاورزی: ۱۴ میلیون تن گندم امسال تولید می‌شود
وزیر جدید جهادکشاورزی: ۱۴ میلیون تن گندم امسال تولید می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: در سال زراعی جاری حدود ۱۴ میلیون تن گندم تولید و ۱۰.۵ میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری می‌شود.
دان و جوجه ایران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی افزود: بارندگی‌ها در سال زراعی جاری ۲۳ درصد بیش‌تر از میانگین بلند مدت بوده است.
وی درباره قیمت گذاری محصولات کشاورزی، گفت: خوشبختانه امسال آقای رئیس جمهور توجه ویژه ای داشتند و قیمت گندم را از هر کیلوگرم ۲,۲۰۰ تومان به ۲,۵۰۰ تومان رساندند و ما در نظر داریم با نشست‌هایی که با تشکل‌های کشاورزی به ویژه بنیاد گندمکاران خواهیم داشت، بتوانیم قیمت گندم را هر سال نزدیک تر به قیمت‌های جهانی و روز دنیا تعیین کنیم و این موضوع می‌تواند به پایداری تولید در کشور کمک کند.
وزیر جهاد کشاورزی، افزایش عملکرد در واحد سطح را از راهکارهای تثبیت پایداری تولید گندم برشمرد و افزود: افزایش عملکرد در واحد سطح با شعار سال یعنی جهش تولید نیز منطبق است.
وی میانگین عملکرد گندم آبی و دیم در واحد سطح را به ترتیب ۴.۵ تن و ۱.۳ تن در هکتار اعلام و خاطرنشان کرد: برنامه‌های بسیار مفصلی برای افزایش عملکرد در هکتار گندم در کشور داریم که با تحقق این امر، درآمد کشاورزان نیز افزایش می‌یابد و نسبت به کشت این محصول در سال‌های آینده رغبت پیدا می‌کنند.
خاوازی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین نهاده‌هایی که می‌تواند موجب افزایش عملکرد گندم شود، رقم مناسب است که در این زمینه برنامه‌های خوبی داریم.
وی، در اختیار قرار دادن به موقع کود شیمیایی را از دیگر عوامل افزایش تولید گندم عنوان کرد و افزود: تجهیز و آماده سازی ناوگان مکانیزاسیون نیز در افزایش تولید گندم کشور مؤثر است.

  • شنبه، ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹

نظر شما

نظر شما