کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیمصرف مرغ در کشور ۴۰ درصد کم شد/ آغاز صادرات مرغ تا ۱۰ روز دیگر !
مصرف مرغ در کشور ۴۰ درصد کم شد/ آغاز صادرات مرغ تا ۱۰ روز دیگر !

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته از ستاد ملی تنظیم بازار کشور اجازه صادرات مرغ بدون تعرفه را اخذ کردیم و از دیروز مصوب شد و صادرات تا ده روز آینده صورت می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام: مردم برای خرید گوشت مرغ و قرمز عجله‌ای نداشته باشند به وفور در فروشگاه‌ها با قیمت مصوب وجود دارد و تا پایان سال افزایش قیمت نخواهیم داشت.
حسن عباسی معروفان با اشاره به اینکه جوجه ریزی در مرغداری‌ها از شش ماه قبل آغاز شده است گفت: برای ایام دهه فجر، عید و ماه رمضان برنامه ریزی در خصوص تولید مرغ صورت گرفت و بالغ بر 140 میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفت.
وی ادامه داد: با شیوع بیماری کرونا کشش جامعه در این حالت به این میزان نبود و باعث شد تا در بازار مازاد مرغ داشته باشیم.
عباسی معروفان با بیان اینکه طرح ضربتی خرید تضمینی مازاد تولید مرغ از یک اسفند سال 98 آغاز شد ادامه داد: در بازارتمام مرغ‌هایی که به فروش نرفته بود جمع آوری شد و بالغ بر 1500 تن مرغ از مرغداری‌ها خریداری شد که این رقم در گذشته روزانه 200 تا 500 تن بود.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: دولت و سازمان برنامه و بودجه منابع مالی خوبی در اختیار ما گذاشت ما توانستیم پول مرغداران را به صورت نقدی پرداخت و به قیمت مصوب از آن‌ها خریداری کنیم.
وی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط موجود نباید بگذاریم تولید کنندگان متضرر شوند گفت: مرغ را از مرغداری‌ها با قیمت مصوب 12900 تومان خریداری می‌کنیم و تا اطلاع ثانوی این خرید ادامه خواهد داشت تا زمانی که مرغ مازاد در بازار وجود داشته باشد خرید تضمینی ادامه دارد.
عباسی معروفان افزود: تعطیلی رستوران‌ها، دانشگاه‌ها و تالار‌ها باعث شد مصرف مرغ نسبت به مدت مشابه 40 درصد کاهش یابد.
وی درباره برنامه اتخاذ شده در تولید مرغ افزود: در دوره قبل 140 میلیون قطعه جوجه ریزی داشتیم که مرغداران در دوره بعدی به 125 میلیون و دوره جدید به 115 میلیون قطعه رساندند تا مازاد زیادی نداشته باشیم و تولید کنندگان متضرر نشوند.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته از ستاد ملی تنظیم بازار کشور اجازه صادرات مرغ بدون تعرفه را اخذ کردیم و از دیروز مصوب شد و صادرات تا ده روز آینده صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه صادرات به گونه‌ای خواهد شد که کمبودی در بازار ایجاد نشود افزود: گوشت مرغ و گوشت قرمز به میزان کافی و با قیمت مناسب در بازار موجود است و در هر ساعتی از شبانه روز در فروشگاه‌ها مرغ و گوشت تازه و منجمد با قیمت مصوب وجود دارد و در دسترس همگان است و تا پایان سال افزایش قیمتی نخواهیم داشت.
وی در رابطه با تامین نهاده‌های دامی گفت: برنامه ریزی خوبی صورت گرفته اخیرا با تصمیم دولت تمام نهاده‌های دامی که دپو شده بود وارد بازار شد و رییس جمهور اجازه ترخیص 4 میلیون تن کالای اساسی را که 75 درصد آن نهاده دامی است، داد و وارد کشور شده و قیمت‌ها متناسب شده است.
دان و جوجه ایران به نقل از تسنیم،وی درباره ذخایر دامی افزود: در سال 98 بیش از سه میلیون تن ذخایر را به مرغداری‌ها و دامداری‌ها فروختیم و مشکلی برای تامین نهاده‌ها برای تولید مرغ در کشور در سال 99 نخواهیم داشت.

  • چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴

نظر شما

نظر شما