کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیمشکل تامین نهاده های دامی و افزایش قیمت آن ادامه دار شد
مشکل تامین نهاده های دامی و افزایش قیمت آن ادامه دار شد

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور گفت: افزایش قیمت نهاده‌های دامی همچنان ادامه دارد و مشکلات در تامین نیز تشدید شده است.
حبیب اسدالله نژاد با بیان اینکه افزایش قیمت دو نهاده مهم ذرت و سویا ادامه دارد، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم سویا به 3 هزار و 150 تومان تا 3 هزار و 200 تومان و هر کیلوگرم ذرت به 2 هزار و 50 تومان رسیده است.
وی ادامه داد: افزایش قیمت در حالی است که برای هر یک از این نهاده‌ها قیمت مصوب تعیین شده است.
اسدالله نژاد قیمت مصوب هر کیلوگرم ذرت را یک هزار و 350 تومان و هر کیلوگرم سویا را 2 هزار و 450 تومان عنوان کرد.
وی با تاکید بر اینکه همزمان با افزایش قیمت نهاده‌ها قیمت خرید مرغ از مرغداران نیز در حال کاهش است، افزود: در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ از مرغداران 5 هزار و 700 تا 6 هزار تومان خریداری می‌شود.
اسدالله نژاد قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ با توجه به هزینه‌های تولید را 10 هزار تا 10 هزار و 500 تومان اعلام کرد.
به گفته نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور؛ در حال حاضر میزان زیان مرغداران در هر کیلوگرم مرغ به بیش از 4 هزار تومان رسیده است.
وی با انتقاد از سیاست‌ها دولت در برخورد با شرایط پیش آمده برای تولیدکنندگان، اظهار کرد: برای جلوگیری از ورشکستگی تعداد زیادی از مرغداران که نتیجه آن قرار گرفتن کشور در شرایط بد اقتصادی خواهد بود به بالاترین مقام کشور، مقام معظم رهبری نامه‌ای را ارسال کرده‌ایم.
اسدالله نژاد اضافه کرد در این نامه ضمن انتقاد از دستگاه‌های اجرایی خواستار جبران خسارت، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، استمهال وام‌های بانکی و واگذاری برنامه تولید و بازار به تشکل‌ها و اتحادیه‌های تولیدی شدیم.
وی درباره آخرین وضعیت شکایت مرغداران از وزارت کشاورزی و صمت به مراجع قضایی نیز گفت: این شکایت در 2 قالب تنظیم شده است و در حال انجام امور مربوط به آن هستیم و تا به نتیجه رسیدن پیگیر خواهیم داد.
دان و جوجه ایران به نقل از ایلنا،نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور از دیگر دستگاه‌های که مورد شکایت قرار خواهد گرفت را شرکت پشتیبانی امور دام کشور برشمرد.
وی گفت: وظیفه این شرکت حمایت از تولیدکننده در شرایط بحران است، اما هم اکنون به جای حمایت از مرغداران برای باز کردن مسئولیت از سر خود، اقدام به خرید مرغ از کشتارگاه کرده که نتیجه آن نه تنها کمک به مرغداران نیست بلکه روانه کردن سود به جیب واسطه‌ها است.

  • سه شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲

نظر شما

نظر شما