کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار داخلیزیان ۳هزار تومانی مرغداران در فروش هر کیلو مرغ/ حضور بی اثر شرکت پشتیبانی در بازار مرغ
زیان ۳هزار تومانی مرغداران در فروش هر کیلو مرغ/ حضور بی اثر شرکت پشتیبانی در بازار مرغ

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: قیمت هر کیلو مرغ زنده ۶ هزار و ۴۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۰ هزار تومان است.
عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با اشاره به اینکه قیمت مرغ نسبت به روزهای اخیر تفاوت خاصی نداشته است،اظهار کرد: قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۶ هزار و ۳۰۰ تا ۶ هزار و ۴۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها ۹ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان است.
وی افزود: با توجه به تعطیلی کشتارگاه ها طی روز گذشته و امروز، حجم کشتار حداقل ۲ برابر روزهای قبل افزایش یافته تا نیاز متقاضیان برآورده شود.
حجت ادامه داد: علی رغم آغاز خرید مرغ مازاد مرغداران از سوی پشتیبانی امور دام، تغییری در شرایط بازار ایجاد نشده است.
عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با انتقاد از نحوه خرید مرغ مازاد مرغداران بیان کرد: با وجود دستور معاون وزیر جهاد کشاورزی، پشتیبانی امور دام خرید مرغ مازاد مرغداران با لاشه ۲.۲۰۰ گرم به بالا را انجام نداده که این امر گرفتاری های متعددی برای مرغداران گوشتی ایجاد کرده است.
وی درباره آینده بازار مرغ گفت: با توجه به وضعیت فعلی قیمت مرغ در بازار، مرغداران تمایلی به جوجه ریزی ندارند که ظرف یک ماه آینده کاهش جوجه ریزی اثر خود را در کمبود عرضه نشان می دهد.

زیان ۳ هزار تومانی مرغداران در فروش هر کیلو مرغ
وی ادامه داد: روزانه پشتیبانی امور دام یک هزار تن تا یک هزار و ۲۰۰ تن مرغ مازاد مرغداران را از سطح بازار جمع آوری می کند، در حالیکه انعقاد قرارداد مستقیم با مرغدار تاثیر بیشتری در کاهش زیان مرغداران دارد.
حجت قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۹ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: عرضه با نرخ فعلی بیانگر زیان ۳ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومانی مرغداران در فروش هر کیلو مرغ است که با احتساب میزان جوجه ریزی، مرغداران در طول یک ماه ۷۵۰ میلیارد تومان از محل فروش مرغ متضرر شدند.
به گفته وی، با استمرار روند فعلی قیمت پیش بینی می شود که نرخ مرغ به سبب کمبود عرضه از ۲۰ فروردین به بعد با روند افزایشی در بازار روبرو شود.
این مقام مسئول میزان جوجه ریزی در ماه های دی و بهمن را ۱۴ میلیون قطعه اعلام کرد و گفت: بنابر آمار میزان جوجه ریزی نسبت به سال های قبل حداقل ۱۵ میلیون قطعه بالاتر است که این امر در کنار فراگیر شدن کرونا، تعطیلی مهمانی و لغو سفر را عامل اصلی زیان انباشت مرغداران دانست.
عضو هیئت مدیره اتحادیه گوشتی با اشاره به اینکه مرغداران با کمبود شدید نهاده ذرت روبرو هستند، اظهار کرد: در حال حاضر بخش خصوصی با نرخ بالای ۲ هزار تومان ذرت را عرضه می کند که فروش با نرخ های فعلی مرغداران را در مضیغه شدید قرار داده است.
دان و جوجه ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،وی در پایان تصریح کرد: اگر پشتیبانی امور دام به صورت عاجل اقدام به توزیع ذرت و کنجاله سویا از طریق تشکل ها کند و در کنار این موضوع به امرخرید تضمینی مرغ بپردازد، بحران فعلی مرتفع می شود.

  • پنجشنبه، 14 فروردین 1399 - 14:17

نظر شما

نظر شما