کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار خارجیکشاورزی پیشران اقتصاد روسیه/ صادرات امسال 16 درصد افزایش یافت
کشاورزی پیشران اقتصاد روسیه/ صادرات امسال 16 درصد افزایش یافت

کشاورزی به عنوان پیشران اقتصاد روسیه است که میزان صادرات در سال جاری 16 درصد افزایش یافته و رشد قابل توجهی به کشورهای اروپایی داشته است.
به نقل از راشاتودی وزیر کشاورزی روسیه اعلام کرد: صادرات محصولات کشاورزی این کشور با رشد سالانه 16 درصد به رقم 16 میلیارد و 855 میلیون دلار رسیده است.
براساس این گزارش، صادرات روغن و چربی تا اول آگوست با رشد 39 درصد 3 میلیارد و 852 میلیون دلار افزایش یافته است. در این مدت صادرات گوشت و فرآورده‌های لبنی 25 درصدی رشد داشته است.
در این میان غلات بزرگترین کالای صادراتی روسیه بوده که با رشد 13 درصد رقم 4 میلیارد و 755 میلیون دلار را ثبت کرده است. صادرات ماهی و غذاهای دریایی نیز 6 درصد رشد داشته و به رقم 2 میلیارد و 93 میلیون دلار رسیده است. اتحادیه اروپا و چین بزرگترین واردکنندگان محصولات کشاورزی روسیه طی سال گذشته بوده‌اند که در مجموع 12.4 درصد محصولات روسیه را وارد کرده‌اند. پس از آن ترکیه با 11.9 درصد دومین کشور واردکننده و کره جنوبی با 7.8 درصد سومین کشور بود. کشورهای قزاقستان، مصر، بلاروس، اوکراین، ازبکستان و آذربایجان در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.
طی سال گذشته صادرات روسیه به کشورهای اروپایی افزایش قابل‌توجهی داشته و در آمار سالانه با 31 درصد افزایش رقم 2 میلیارد و 87 میلیون دلار را ثبت کرده است، اما صادرات به چین کاهش 4 درصدی داشته و 2 میلیارد و 83 میلیون دلار بوده است. بازار چین به شدت علاقمند به محصولات گوشت روسیه است و 3 هزار و 700 تن تنها در سه ماهه نخست سال 2021 وارد کرده است. آمارها نشان می‌دهد که روسیه بزرگترین واردکننده گوشت روسیه است که کشورهای استرالیا،‌ آرژانتین و برزیل را پشت سر گذاشته است. پس از بیماری همه‌گیر کووید19 تولید گوشت در این کشورها کاهش یافته بود.

  • شنبه، ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸

نظر شما

نظر شما