کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار خارجیافزایش قیمت خوراک دام و طیور در بازارهای جهانی
افزایش قیمت خوراک دام و طیور در بازارهای جهانی

قیمت خوراک دام در بازارهای جهانی افزایش یافت و زنگ هشداربرای مسئولان داخل است که در تأمین نیاز دامداران و مرغداران حساس‌تر باشند.
جدیدترین قیمت محصولات کشاورزی در بازارهای جهانی حاکی از افزایش قیمت خوراک‌ دام، دانه‌های روغنی و شکر است. اما محصول گندم کاهش بی‌سابقه‌ای داشته و قیمت انواع دام هم با کاهش قیمت مواجه شده است.
در بازارهای جهانی قیمت هر بوشل ذرت که عمدتاً به عنوان خوراک دام استفاده می‌شود 1.75 دلار افزایش یافت و به قیمت 365.25 دلار معامله شد. دانه‌های روغنی هم از قافله افزایش عقب نماندند به طوری که سویای خوراکی 2.5دلار در هر بوشل افزایش یافت. سویای روغنی هم رشد 41 سنتی داشت.
دان و جوجه ایران به نقل از فارس،در این میان دیگر محصول روغنی مانند کانولا هم با افزایش زیاد 7.3 دلار مواجه شد. در بازارهای جهانی قیمت شکر هم با افزایش همراه بود. اما قیمت دام زنده 87 سنت و دام پرواری 2.2 دلار کاهش داشتند.

ایران امسال گندم وارد می‌کند
امسال وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی کرده بود 10 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود، اما این رقم از 8.4 میلیون تن فراتر نرفت. تقریباً سال گذشته هم همین میزان از کشاورزان داخلی خریداری شده بود، اما دولت 3 میلیون تن گندم وارد کرد و این سؤال مطرح است که آیا امسال نیز همین میزان دولت گندم وارد می‌کند؟

  • یکشنبه، 6 مهر 1399 - 12:41

نظر شما

نظر شما