کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز ورود را فراموش کرده اید؟ x

قبلا ثبت نام کرده اید؟


ثبت نام

(close)

دان و جوجه ایران

خانهاخباراخبار خارجیروسیه صادرات غلات را متوقف می‌کند
روسیه صادرات غلات را متوقف می‌کند

وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد صادرات غلات این کشور احتمالاً زودتر از برنامه به سهمیه ای که دولت برای آن تعیین کرده می رسد و به این ترتیب صادرات آن تا پایان ژوئن موقتاً متوقف خواهد شد.
به گزارش راشاتودی، وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد صادرات غلات این کشور احتمالا زودتر از برنامه به سهمیه ای که دولت برای آن تعیین کرده می رسد و به این ترتیب صادرات آن تا پایان ژوئن موقتا متوقف خواهد شد.
معاون وزیر کشاورزی روسیه گفت:« سهمیه اعلام شده برای یک دوره زمانی از اول آوریل تا 30 ژوئن 2020 است. پس از پر شدن این سهمیه، عرضه در خارج از اتحادیه اقتصادی اوراسیا در طول این مدت متوقف می‌شود».
با توجه به سرعت فعلی، صادرات در اواسط ماه مه متوقف می شود. تا روز شنبه کمتر از 4.2 میلیون تن غلات از 7 میلیون تن سهمیه آن باقی مانده بود.
معاون وزیر کشاورزی روسیه اضافه کرد برای هیچ شرکتی استثنا در نظر گرفته نمی‌شود.
مسکو در پایان ماه مارس محدودیت‌هایی برای بازار داخلی غذا در شرایط اقتصادی فعلی و در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا ایجاد کرد. طبق دستور دولت، صادرات گندم، چاودار، جو و ذرت (به جز دانه های غلات) نباید بیشتر از 7 میلیون تن باشد. ولی این اقدامات برای اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا به رهبری روسیه که شامل ارمنستان، بلاروس،، قزاقستان و قرقیزستان می شود اجرایی نخواهد شد.
دان و جوجه ایران به نقل از تسنیم،روسیه بزرگترین صادر کننده گندم در دنیا است که در 19-2018 بیش از 35 میلیون تن از این محصول را به بازار جهانی عرضه کرد. اگر روسیه قبل از ماه جولای به این سهمیه برسد، اولین باری خواهد بود که صادرات غلات توسط مسکو از 2010 متوقف می شود. روسیه در 2010 با خشکسالی شدیدی مواجه شد که قیمت غذا را در این کشور به شدت افزایش داد.

  • یکشنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲

نظر شما

نظر شما