chick.jpg

   

بیش از 1200 میلیارد تومان در توزیع ذرت و سویا وارداتی سودجویی شده است

چاپ

altنائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور با انتقاد شدید از عدم ورود بخش‌های نظارتی در افزایش شدید قیمت نهاده‌ها گفت: در سایه خواب سیستم نظارتی بیش از 1200 میلیارد تومان در توزیع ذرت و سویا سودجویی شده است.
حبیب اسدالله نژاد امروز در لاهیجان  با اشاره به تفاوت حداقل 250 تومانی قیمت ذرت و سویای موجود در بازار با قیمت واقعی آن اظهار کرد: سودجویی سالانه از واردات و فروش

این دو نهاده در کشور توسط افرادی کمتر از انگشتان دودست بیش از 1200 میلیارد تومان هست و کم‌توجهی دستگاه‌های مسئول واقعاً تعجب‌برانگیز و تأسف‌آور است.
وی با انتقاد از سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و نیز بازرسی سازمان صنعت و معدن افزود: چُرت آقایان فقط در هنگام اندک جزئی قیمت مرغ و نزدیک شدن آن به قیمت واقعی پاره می‌شود درحالی‌که وظیفه ذاتی آن‌ها نظارت بر تمامی حلقه‌ها و جلوگیری از تخلف است.
دان و جوجه ایران به نقل از فارس،نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور به تغییرات ضوابط بیمه طیور اشاره کرد و گفت: تغییرات نابجای شرایط و تعرفه بیمه طیور و تبدیل آن به دو بخش حذف کانون و بیمه تکمیلی به همراه افزایش شدید نرخ تعرفه‌ها از سوی بیمه محصولات کشاورزی در کنار افزایش کسورات متعدد مدیریتی و ساختاری  باعث عدم استقبال از بیمه طیور توسط مرغداران گوشتی شده است.
اسدالله نژاد بابیان اینکه این رویکرد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، فلسفه وجودی بیمه طیور را که از یارانه مستقیم بخش دولتی جهت صدور بیمه‌نامه و پرداخت غرامت بهره‌مند‌است مورد سؤال قرار داده، خاطرنشان کرد: اکثریت قریب به‌اتفاق واحدهای مرغداری به جهت این شرایط نامناسب از بیمه جوجه خودداری و در صورت ورود بیماری‌های ویروسی و میکروبی با توجه با شرایط فصلی جبران خسارت غیرممکن و مرغداری‌های فعال را تا مرز تعطیلی پیش خواهد برد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا
حامی پروژه ملی جوملا فارسی شرکت نوید ایرانیان