hen.jpg

   

نخستین کنفرانس بین المللی صنعت طیور در کشور برگزار شد

چاپ

altراهکارهای مقابله با بیماری آنفلوآنزای پرندگان در ایران، ­با حضور اندیشمندان، کارشناسان و متخصصان ایران و کشورهای هلند، فرانسه، اسپانیا، آلمان و استرالیا، بررسی شد
در نخستین کنفرانس بین المللی صنعت طیور کشور،مقامات وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی و 500 نفر

از کارشناسان حضور داشتند.
همت زاده ، دانشیار بخش ویروس شناسی دانشگاه آدلاید استرالیا ، پدر بیماری آنفلانزا پرندگان ،بعنوان میهمان ویژه، در سخنانی گفت : با توجه به تجارب کشورهای دیگر، موضوع مهار بیماری آنفلو آنزای پرندگان در ایران، قابل انجام است و در صورت حمایت دولت
و همراهی بخش خصوصی می توان به سرعت، شاهد کاهش این بیماری بود.
دان و جوجه ایران به نقل از صداوسیما؛ وی در سال 2014 میلادی روشی آزمایشگاهی را که توانایی تشخیص و تمییز پرندگان واکسینه شده را از پرندگان درگیر با بیماری آنفلوآنزای پرندگان دارد ، ابداع کرد.
این مورد قدمی بسیار مهم در کنترل این بیماری در مناطقی چون جنوب شرقی آسیا محسوب می شود.
امینی مدیر کل طیور وزارت جهاد کشاورزی نیز در حاشیه این کنفرانس بین المللی در سخنانی با تشریح وضعیت تولید طیور در کشور ، تاکید کرد: در حال حاضر هیچ مشکلی برای تامین گوشت مرغ در کشور وجود ندارد و همه تدابیر لازم برای جلوگیری از نوسان در بازار مرغ و تخم مرغ از سوی دولت، انجام شده است.

عقب افتادگی 2 ساله ایران از مقابله با بیماری آنفلوآنزای پرندگان
پدر آنفولانزای پرندگان پیشگیری نکردن از آنفولانزای پرندگان را سبب عقب افتادگی ایران نسبت به روند شیوع این بیماری اعلام کرد.
دکتر فرهاد همت زاده با اشاره به اینکه تنها راه مقابله با بیماری آنفولانزای پرندگان پیشگیری از وقوع آن است گفت: ما در ایران پس از وقوع بیماری اقدام به تولید واکسن می کنیم که این رویه در بهترین شرایط دو سال زمان می برد.
وی با اشاره به پایش فعال و پیش از اتفاق ویروس در جهان برای مقابله با این بیماری افزود: ایران به علت تالاب های متعدد و ورود پرندگان مهاجر از روسیه، اروپا و آسیا برای شیوع بیماری بسیار مستعد است.
همت زاده با اشاره به اینکه اشتراک برخی از انواع ویروس آنفولانزای پرندگان بین انسان و پرنده بر ضرورت مقابله با آن می افزاید گفت: در ایران 3 نوع ویروس آنفولانزای پرندگان بطور گسترده وجود دارد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا
حامی پروژه ملی جوملا فارسی شرکت نوید ایرانیان