soy.jpg

   

با این قیمت نهاده ها نرخ مرغ و تخم مرغ پایین تر نخواهد رفت

چاپ

altعضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه گرانی نهاده های دامی برای دامدار و مرغدار صرفه اقتصادی ندارد، گفت: متاسفانه با افزایش قیمت خوراک دام و طیور مرغدار نمی تواند با هزینه های سنگین مرغ یا تخم مرغ را با قیمت پایین تر بفروشد.
سیدناصر موسوی لارگانی در خصوص گرانی نهاده های دامی و تاثیر آن بر فراورده های پروتئینی، اظهار داشت: متاسفانه اکنون شاهد افزایش خوراک دام و طیور

هستیم و به دنبال آن وقتی خوراک افزایش پیدا کند، تأثیری هم در افزایش قیمت گوشت و مرغ ایجاد می شود.
وی با اشاره به اینکه این گرانی ها برای دامدار و مرغدار که کشتار می کنند هزینه های سنگینی دارد و صرفه اقتصادی نخواهد داشت، افزود: از سوی دیگر مصرف کننده ما هم با مشکل جدی روبروست چرا که هزینه ها و درآمدهای مردم مطابقت با هم ندارند.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس تصریح کرد: دلیل اینکه مردم با افزایش ۱۰ درصدی قیمت ها نگران و ناراحت می شوند و حتی صدای آنها بلند می شود، این است که هزینه های مردم بالا، اما درآمدهای آنها بسیار پایین است.
وی گفت: متاسفانه برخی از مراجعه کنندگان گلایه دارند که ۲ ماه نتوانسته اند به دلیل عدم تناسب درآمدشان با گرانی ها، مرغ و گوشت خریداری کنند.
به گزارش دان و جوجه ایران از ایمنا؛ موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه قرار بود ۳۰ درصد درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها به تولیدکنندگان و صنعتگران تعلق یابد، گفت: متأسفانه طی دولت های گذشته تاکنون این یارانه به تولید داده نشده به هر حال وقتی هزینه آب، برق و گاز چند برابر شده، قیمت خوراک دام و طیور نیز افزایش می یابد و مرغدار نمی تواند با هزینه های سنگین مرغ یا تخم مرغ را با قیمت پایین تر بفروشد.
وی با تاکید بر اینکه باید برنامه ریزی های لازم جهت همخوانی هزینه ها و درآمدهای مردم انجام شود، تصریح کرد: متأسفانه در کشور ما تولیدکننده مستقیم تولید خود را به دست مصرف کننده نمی رساند و در بسیاری از مواقع واسطه ها در رابطه با میوه، مرغ، تخم مرغ و ... که خرید از دامدار و کشاورز انجام می دهند، استفاده کلان را می برند بنابراین در شرایط موجود باید نسبت به حذف واسطه ها، کنترل قیمت ها و معیشت مردم توجه جدی شود.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا
حامی پروژه ملی جوملا فارسی شرکت نوید ایرانیان