wheat.jpg

   

واردات گوشت توسط دولت افزایش آشفتگی بازار را در پی دارد

چاپ

 altنماینده مردم ورامین در مجلس با بیان اینکه بخشی از گرانی گوشت نتیجه اظهارنظرهای بدون پشتوانه دولت است،گفت:واردات گوشت توسط دولت، افزایش آشفتگی بازار گوشت را در پی دارد.
سیدحسین نقوی حسینی درباره وضعیت نرخ و بازار گوشت در کشور،گفت:برای ثبات بازار گوشت میزان عرضه و تقاضا باید توسط دولت

پیش بینی شود و نباید اجازه داد نرخ در این راستا  به حدی غیرقابل کنترل برسد.
نماینده  مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:سودگرانی گوشت نصیب دامدار این اقشار زحمتکش نمی شود و  واسطه گری و  عدم مدیریت صحیح بازار گوشت را وارد معضل گرانی کرده است.
وی ادامه داد:دامداران ورامین خواستار ایجاد تفاهنامه با استانداری تهران هستند تا در این راستا بتوانند گوشت مصرفی استان تهران را با نرخ ثابت در یکسال به طریق تضمینی تامین کنند و از همین رو ورامین مقام اول تولید گوشت قرمز استان تهران  را دارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بخشی از گرانی گوشت نتیجه اظهارنظرهای بدون پشتوانه دولت است،یادآورشد: واردات گوشت توسط دولت، افزایش آشفتگی بازار گوشت را در پی دارد.

 واردات بلندمدت گوشت به نفع اقتصاد کشور نیست
 نماینده مردم لردگان درمجلس با بیان اینکه واردات بلندمدت گوشت به نفع اقصاد نیست، گفت: بهبود وضعیت بازار گوشت نیازمند نیاز سنجی جامع است.
محمدخالدی درباره وضعیت نرخ بازار گوشت در کشور،گفت:واردات گوشت تنها باید در شرایط اورژانسی محقق شود،بنابراین نباید برای بهبود وضعیت گوشت ساده ترین راهکار که همان واردات  است را درنظربگیرم.
 نماینده مردم لردگان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای تنظیم بازار گوشت نیاز سنجی باید در اولویت قرار بگیرد،گفت:نیازسنجی در زمینه گوشت و لبنیات به قیمت آمارگیری دقیق در زمینه مصرف لبنیات و گوشت برای اقتصاد ما تمام می شود.
 خالدی،افزود: ظرفیت توان داخلی در زمینه تولیدات مواد لبنی و گوشتی نیازمند بررسی کارشناسی محور است،بدین معنا که اگر شرایط و ظرفیت تولید مناسب بود،نباید به هیچ نوع وارداتی فکر کرد بلکه باید برای حمایت از تولید داخلی با تلاش طاقت فرسا به سمت افزایش تولید حرکت کنیم.
وی ادامه داد:واردات بلندمدت گوشت به نفع اقتصاد نیست و این درحالی است که برای پرکردن خلاء بیکاری درکشور می توان با سرمایه گذاری در عرصه کشاورزی  و دامداری با وام های کم بهره شرایط حضور دامداران و کشاورزان را درصنعت دامداری و کشاورزی به نحو شایانی مهیا کرد.
عضوکمسییون انرژی مجلس با بیان اینکه امروزه ما در تولیدات گوشتی و مواد لبنی ظرفیت های تولیدی بهینه ای داریم،اما برای بهره برداری کاربردی از این ظرفیت ها نیازمند مدیریت جامع هستیم،یادآورشد:برای تنظیم بازارگوشت نیازمند بررسی ظرفیت ها و توان تولید داخلی مواد لبنی و گوشتی هستیم.

 

منبع: خانه ملت

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا
حامی پروژه ملی جوملا فارسی شرکت نوید ایرانیان