chick.jpg

   

توزیع گسترده گوشت گرم گوسفندی در بازار

چاپ

altیک ماه است که قیمت گوشت قرمز در بازار افزایش یافته و با قدرت خرید مردم سازگاری ندارد
 گوشت گوسفند همچنان در بازار سراسر کشور از 39 هزار تا 46 هزار تومان عرضه می شود و اقشار مختلف جامعه قادر به خرید گوشت

در این قیمت ها نیستند.
اما این روند غیر منطقی بالای رفتن قیمت گوشت در بازار سبب توزیع گسترده گوشت قرمز با قمیت مصوب از سوی سازمان پشتیبانی امور دام شده است.
در گزارش میدانی از میادین میوه و تره بار که مراکز تعیین شده برای عرضه این نوع گوشتهاست ، قیمت خرید گوشت گرم گوسفند 31 هزار تومان است که به گفته مصرف کنندگان 20 درصد کمتر از گوشت عرضه شده در واحدهای صنفی سطح شهر است.
علیرضا ولی مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینکه مصرف گوشت قرمز درکشور حدود 900 هزار تن در سال است ، افزود: حدود 820 هزار تن گوشت تولید داخل و 80 هزار تن وارداتی است که 60 هزار تن آن وارد شده است و 20 هزار تن دیگر نیز با کمک بخش خصوصی وارد خواهد شد.
اگرچه چند روزی است که عرضه گوشت گرم با قیمت مصوب آغاز شده اما گزارشهای ما از سطح شهر نشان دهنده تغییر ناچیز در قیمت گوشت گوسفند است که استمرار در اجرای این طرح می توالند این رویه را تغییر دهد.
منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده در کشور توزیع گوشت گوسفند را در متعادل کردن بازار بسیار موثر دانست و گفت: پیش بینی های ما از اجرای این طرح کاهش قیمت گوشت تا 28 هزار تومان است زیرا علاوه بر تولید گوشت گوسفند و عرضه انبوه آن واردات گوشت گوسفند نیز به اندازه کافی وجود دارد.
محمد مهدی مسیحا مدیر کل روابط عمومی سازمان میادین میوه تره بار هم درباره محل عرضه گوشت های گرم گوسفند دولتی گفت : از 206 میدان موجود در سطح شهر تهران بیش از 120 نقطه امکان عرضه این گوشت ها را دارد که در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام قرار گرفته است.
نوسان قیمت ها در بازار گوشت گوسفند در حالی است که حجم تولید و تامین بازار گوشت در کشور با مشکلی مواجه نیست اگر دست عاملان گرانی و دلالان از این عرصه کوتاه شود.
به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی با توجه به مقاومت برخی از دلالان برای جلوگیری از کاهش قیمت گوشت ، عرضه این نوع گوشت ها تا کاهش قیمت این محصول به 31 هزار و 500 تومان و حتی کمتر از آن ادامه خواهد داشت.

 

منبع: صداوسیما

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا
حامی پروژه ملی جوملا فارسی شرکت نوید ایرانیان