chick.jpg

   

اوکراین، صادرکننده برتر جو در فصل جاری

چاپ

 USDAalt پیش‌بینی کرده است که صادرات جو در جهان 11 درصد کاهش یافته و به میزان 6/25 میلیون تن در فصل 2018-2017 برسد که 2/3 میلیون تن در مقایسه با 2017-2016 کمتر است و همچنین 3/2 درصد پایین‌تر از میزان نرمال در 5 سال گذشته است.
کارشناسان بر این باروند که کاهش خرید جو از جانب کشور چین که به دلیل کاهش در قیمت ذرت

داخلی این کشور است، دلیل اصلی کاهش صادرات جو خواهد بود. علاوه بر این،کاهش صادرات به کشور عربستان سعودی نیز دور از انتظار نیست زیرا این کشور ذخایر بالایی از این محصول را دارد. اما این در حالی است که در طول 4 ماه اول این فصل، صادرات جو 16 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته شده است.
دان و وجه ایران به نقل از غلات نیوز، در این مدت، اوکراین علی‌رغم ظرفیت پایین صادرات در فصل جاری، در رأس لیست صادرکنندگان بزرگ جو قرار دارد؛این در حالی است که روسیه جایگاه دوم را از آن خود کرده و صادرات این محصول را 76 درصد نسبت به جولای – اکتبر سال 2016 افزایش داده و استرالیا را به جایگاه سوم منتقل کرده است. اتحادیه اروپا، کانادا و قزاقستان نیز نتایج بهتری را در مورد این موضوع نشان داده‌اند اما آرژانتین کمترین میزان برداشت جو را در طول 7 سال گذشته داشته که ظرفیت صادراتش را به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا
حامی پروژه ملی جوملا فارسی شرکت نوید ایرانیان