wheat.jpg

   

میزان تولید آفتابگردان اتحادیه اروپا فراتر از حد انتظار

چاپ

altمیزان تولید آفتابگردان اتحادیه اروپا امسال فراتر از حد انتظار رفته و احتمالا به ۹/۲ میلیون تن خواهد رسید
این بسیار بالاتر از میزان تولید سال ۲۰۱۶ و به دلیل میزان تولید بسیار بالای آفتابگردان در رومانی

می باشد . افزایش بسیار بالای میزان تولید آفتابگردان به احتمال قوی باعث کاهش میزان تقاضای آفتابگردان اتحادیه اروپا در سال زراعی ۲۰۱۷/۱۸ خواهد شد .
در ضمن میزان موجودیهای فراوان برای صنایع روغنکشی، باعث صادرات روغن آفتابگردان اتحادیه اروپا افزایش خواهد یافت و این احتمالا باعث خواهد شد که قیمتها در اتحادیه اروپا در سطح پایینی باقی بماند و کاهش میزان تولید کشورهای CIS را تا حدودی جبران خواهد کرد .
به گزارش دان و جوجه ایران از انجمن روغنکشی؛ با در یافت آخرین اطلاعات از مزارع رومانی در تجدیدنظرها میزان تولید امسال آفتابگردان رومانی را با ۰/۵ میلیون تن افزایش نسبت به  پیش بینی میزان تولید به رکورد ۲/۵ میلیون تن افزایش داده شد. بعضی از دست اندرکاران بازار اعتقاد دارند که میزان تولید محصول آفتابگردان رومانی امسال به ۲/۶ تا ۲/۸ میلیون تن خواهد رسید . بعضی دیگر از دست اندرکاران اعتقاد دارند که میزان تولید رومانی ۲/۲ تا ۲/۳ میلیون تن خواهد بود . آمارهای رسمی حاکی از این است که به دلیل افزایش مساحت زیر کشت ، میزان تولید آفتابگردان رومانی به ۳/۱۷ میلیون تن خواهد رسید .
اطلاعات موجود حاکی از این است که کشاورزان بلغاری در سال ۲۰۱۷ ، ۲ میلیون تن آفتابگردان برداشت خواهند کرد و میزان برداشت آفتابگردان در مجارستان نیز احتمالا امسال به یک رکورد تبدیل خواهد شد .

 


منبع : Oilworld.biz

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا
حامی پروژه ملی جوملا فارسی شرکت نوید ایرانیان