corn.jpg

   

تعیین جنسیت جنین در تخم‌مرغ با تکنیک جدید

چاپ

altدر یک تحقیقات، 380 تخم‌مرغ با تکنیک جدید بررسی شد که در 93 درصد به صورت کاملاً درست، جنسیت جنین تشخیص داده شد
برای صنایع بزرگ که در زمینه تولید گوشت سفید فعالیت می‌کنند، تولد جوجه‌های مونث اهمیت بسیار زیادی دارد و به عبارت دیگر مرغ

برای این مراکز، فواید بیشتری نسبت به خروس دارد.
همین مسئله باعث شده است زمانی که بسیاری از جوجه‌ها با جنسیت مذکور سر از تخم بیرون می‌آورند، از فرآیند صنعتی خارج شوند و برای مصارف دیگر مورد استفاده قرار گیرند. به هر حال،‌ محققان با یک تکنیک ساده و ارزان توانستند جنسیت جوجه را پیش از تولد و زمانی که هنوز داخل تخم به سر می‌برد، شناسایی کنند.
فناوری جدید در این زمینه بر اساس یک بررسی علمی با مدیریت «روبرتا گالی» از دانشگاه TU Dresden آلمان به نتیجه رسید و البته در آن محققان دانشگاه ویلنیوس لیتوانی هم حضور داشتند.
دانشمندان در بررسی خود تخم مرغ‌های مورد نظر خود را به مدت چهار روز در محوطه‌ای قرار دادند که نور قرمزرنگ لیزر به نزدیکی پوست آنها می‌تابید. این اتفاق باعث شد خون جنین در معرض نور فلورسنت قرار بگیرد.
با تحلیل‌های دقیق صورت گرفته از طریق میزان مشخصی از نور فلورسنت که به تخم مرغ‌ها تابیده شد، دانشمندان توانستند دریابند جنین داخل تخم در نهایت به خروس تبدیل می‌شود یا مرغ.
در این بررسی 380 تخم‌مرغ به کار گرفته شدند و تکنیک مذکور در 93 درصد موارد به صورت کاملاً درست، جنسیت جنین را تشخیص داد.

 

منبع: فارس

نظرات  

 
+80 #1 عبدالخالق فرعی ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۶
سلام وخسته نباشید لطفا هر شخص محترمی که اطلاعات درستی داره جواب بده ممنون میشم.ایا جوجه زمانی که از تخم در میاد جنسیتش قابل تشخیص نیست . من تولید کننده مرغ گوشتی بودم که به مدد بازار ودلالان محترم ورشکسته شدم ولی یکسال قبل جوجه صحرای جنوب باغملک جوجه راس گوشتی اوردیم که از جمع ده هزار وپانصد جوجه ورودی به سالن شاید سیصد تا چهارصد تای ان خروس شد که بقیه مرغ بود که این مسئله باعث سود پایین دوره شد.اگه دوستان محترم جواب قانع کننده ای دارند من در خدمت هستم وجویای واقعیت مسئاله با تشکر فرعی
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا
حامی پروژه ملی جوملا فارسی شرکت نوید ایرانیان